Potrzebujesz porady?      tel  +48 729 086 289      posta  eshop@thechillidoctor.pl

9x Chilli Mash - zestaw do degustacji chilli

Bestseller
Prezent za darmo
9x Chilli Mash - zestaw do degustacji chilli

Zestaw płynnych przecierów chilli w ozdobnym pudełku. Idealny jako prezent dla miłośnika chilli.

Bogaty zestaw zawiera 9 rodzajów przecierów chilli 40 ml od łagodnego Aji Amarillo, poprzez egzotyczną Scotch Bonnet do najostrzejszej na świecie Carolina Reaper.

Prezent, który z pewnością wywoła łzy w Twoich oczach. 

Cena za 1 sztuk wraz z VAT: 139,00 zł
Prezent
W magazynie Expedujeme 23.03.2023
Opis

9x Chilli Mash - zestaw do degustacji chilli

Wybór najlepiej sprzedających się przecierów chilli z naszej oferty. Przeciery są zapakowane w małe 40 ml buteleczki oraz w ozdobne pudełko upominkowe, wraz z broszurą zawierającą opis każdej odmiany oraz informacje o ostrości. 

 

Skład

Przecier Carolina Reaper 40 ml 

Poznaj najostrzejszą papryczkę na świecie. Została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa w 2013 roku i ma ostrość do 2 200 000 jednostek Scoville'a (SHU). 

Carolina Reaper to hybrydowa papryczka chili z gatunku Capsicum chinense, wyhodowana w 2012 roku przez Eda Currie w Rock Hill w Karolinie Południowej pod oryginalną nazwą HP22B. Ta hybryda została stworzona przez skrzyżowanie papryki Bhut Jolokia i czerwonego Habanera.

Przecier Trinidad Scorpion Moruga 40 ml 

Papryka chilli pochodząca z regionu Moruga na wyspie Trinidad, gatunek Capsicum chinense.

Chile Pepper Institute ogłosił, że jest to najostrzejsza papryka na świecie 13 lutego 2012 roku na Uniwersytecie Stanowym Nowego Meksyku w Las Cruces. Jednak Księga Rekordów Guinnessa nie potwierdziła Trinidad Moruga Scorpion jako najostrzejszej papryki na świecie.

Przecier Naga Bhut Jolokia 40 ml 

Naga Jolokia to papryczka chilli o ostrości do 1 041 427 SHU. Do 2007 r. uznawana była za najostrzejszą papryczkę w Księdze Rekordów Guinnessa z ostrością 1,001,304 SHU.

Jest to krzyżówka międzygatunkowa między Bangladeszem a północno-wschodnimi Indiami. Krzyżując paprykę z gatunku Chinense i Frutescens. Można ją również znaleźć na Sri Lance, gdzie jest znana jako Nai Mirris (chilli Cobra). 

Przecier Red Habanero 40 ml 

Papryka Habanero to odmiana Capsicum chinense. Jej nazwa wywodzi się od hiszpańskiej nazwy Havana i jest jedną z bardziej pikantnych. Niedojrzałe papryki Habanero są zielone, ale podczas dojrzewania zmieniają swoją barwę. Istnieją Habanera pomarańczowo-czerwone, ale także białe, brązowe i różowe.

Habanero ma ostrość 200 000-300 000 w skali Scoville'a (SHU)

Przecier Scotch Bonnet 40 ml 

Ta piękność pochodzi z Jamajki i była pierwszą karaibską papryczką chilli, która była eksportowana z dużym popytem. Była znana i popularna nie tylko ze względu na smak i ostrość, ale przede wszystkim ze względu na niekonwencjonalną nazwę. Scotch Bonnet jest gatunkowo spokrewniony z papryką Habanero, z którą często jest mylony ze względu na podobny wygląd. Jednak Scotch Bonnet jest słodszy.

Przecier Green Jalapeño 40 ml 

Jalapeños pochodzą z Meksyku. Nazwę wzięła się od stolicy Meksyku Veracruz Jalapa (po hiszpańsku), ale słowo pochodzi z języka Azteków - Xalapa. To prawdopodobnie najpopularniejsza papryczka na kontynencie amerykańskim.

Przecier Aji Amarillo 40 ml 

Aji Amarillo to jedna z najstarszych odmian w peruwiańskich Andach, uprawiana tu od 2500 lat p.n.e. Rośliny należą do rodzaju Capsicum baccatum, są wieloletnie i w odpowiednich warunkach mogą osiągać wysokość 2 metrów. Suszone owoce Aji Amarillo są znane jako Aji Mirasol. Osiągają długość około 10 cm i szerokość 4 cm. Mają łagodną ostrość i aromatyczny owocowy smak.

Przecier Chipotle 40 ml 

Chipotle lub też Chilpotle to termin wywodzący się z języka nahuatl i oznaczający wędzoną papryczkę chili. Suszona i wędzona papryka Jalapeño, która jest używana głównie w kuchni meksykańskiej oraz w kuchniach nią inspirowanych, takich jak Tex-Mex. W smaku pikantność oryginalnej papryki łączy się z wędzonym smakiem dymu.

Przecier Orange Habanero 40 ml 

Papryka Habanero to odmiana Capsicum chinense. Jej nazwa wywodzi się od hiszpańskiej nazwy Havana i jest jedną z bardziej pikantnych. Niedojrzałe papryki Habanero są zielone, ale podczas dojrzewania zmieniają swoją barwę. Istnieją Habanera pomarańczowo-czerwone, ale także białe, brązowe i różowe

Habanero ma ostrość 200 000-300 000 w skali Scoville'a (SHU)

SZYBKA WYSYŁKA

Odsyłamy do 48 godz.

100 000 +

Zadowolonych  klientów

TRANSPORT  GRATIS

U zamówień powyżej 330 zł

BONUSOWY PROGRAM

Prezenty do zakupu