Potrzebujesz porady?      tel  +48 729 086 289      posta  eshop@thechillidoctor.pl

Papryczki w całości

Papryczka suszona w całości pozwala nam dostarczyć chili do klientów przez cały rok. Suszenie jest
jedną z najstarszych metod konserwujących. Suszone papryczki chili są zwykle wolne od
szkodliwych patogenów i łatwe do przechowywania przez długi czas. Mają bardzo szeroki zakres
zastosowań. W różnorodnych potrawach, sosach, salsach lub wyłącznie jako przyprawa

Aji Amarillo chilli całe suszone 30 g

Aji Amarillo chilli całe suszone 30 g

Papryczki peruwiańskie Aji Amarillo swoją średnią ostrością rozbudzą w Tobie dobry nastrój i wprowadzą do kuchni egzotyczne smaki Ameryki Południowej. Suszone owoce mają jasnożółtopomarańczowy kolor, zapach winogron, a ich całkowicie niepowtarzalny owocowy smak przypomina mango i marakuję

Skład Aji Amarillo chilli papryczki 100 %.
Ostrość
  • 2
Jednostki SHU 15 000
Kraj pochodzenia Peru
Cena za 1 sztuk wraz z VAT: 15,90 zł
 
Opis

Aji Amarillo chilli całe suszone 30 g

Prawdziwy smak Ameryki Południowej 

Co przychodzi ci na myśl, gdy wyobrażasz sobie Amerykę Południową? Słońce, taniec, żywe kolory, słodkie owoce i świetna kuchnia? Takie właśnie są papryczki Aji Amarillo z Peru. Mają jasny pomarańczowy kolor, smak owoców tropikalnych, a ich umiarkowanie wyraźna ostrość wprawi Cię w dobry nastrój. W Ameryce Łacińskiej należą do najpopularniejszych i niepowtarzalnych smaków, dodawane są do prawie każdego lokalnego posiłku. Dlatego też wraz z czosnkiem i czerwoną cebulą są uważane za podstawowy składnik każdego dania peruwiańskiego.

Ich nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa oznaczającego chili „aji” i kolor żółty „amarillo”. Papryczki te pochodzą z Boliwii i Peru. W peruwiańskich Andach zaczęto je uprawiać jako jedną z najstarszych odmian już 2500 lat p.n.e.. Aji Amarillo należy do rodzaju Capsicum baccatum (papryczka jagodowa lub peruwiańska), a ich suszone owoce są znane jako Aji Mirasol. W odpowiednich warunkach rośliny osiągają wysokość do 2 metrów, a ich owoce mają około 10 cm długości i 4 cm szerokości.

Papryczka o aromatycznym owocowym smaku 

W papryczce Aji Amarillo zakochasz się szczególnie ze względu na jej nietradycyjny owocowy smak, który różni się od większości gatunków. Aji Amarillo ma wyraźny, ciemnożółty lub pomarańczowy kolor i pachnie jak winogrona. Smak jest mniej ostry i wyraźnie owocowy z domieszką mango i marakui.

Zdecydowanie polecamy go jako idealny wybór dla początkujących, którzy jednak nie chcą stracić egzotycznego doświadczenia odkrywania różnych smaków chili.

Aji Amarillo w kuchni

Dzięki charakterystycznemu kwiatowo-owocowemu aromatowi te peruwiańskie papryczki nadają się do lekkich letnich posiłków, sałatek warzywnych lub dań z warzyw korzeniowych. Świetnie komponują się z owocami morza, rybami lub risotto. Świeże są używane do przyprawiania salsy owocowej lub sosów. Dodają zaskakującego i nieoczekiwanego smaku nawet prostemu posiłkowi. 

W Peru tradycyjnie dodaje się je do lokalnych specjałów, takich jak południowoamerykańskie rybne ceviche czy peruwiański gulasz wołowy. 

Aby uzyskać najlepszy smak, przed przygotowaniem potraw zalecamy pieczenie papryczki z każdej strony na lekko rozgrzanej patelni. Wystarczy kilka minut. Gotowe Aji Amarillo nadadzą Twoim daniom niepowtarzalny aromat.

SZYBKA WYSYŁKA

Odsyłamy do 48 godz.

100 000 +

Zadowolonych  klientów

TRANSPORT  GRATIS

U zamówień powyżej 330 zł

BONUSOWY PROGRAM

Prezenty do zakupu