Potrzebujesz porady?      tel  +48 729 086 289      posta  eshop@thechillidoctor.pl

Płynny przecier

Ten rodzaj chili jest popularny w Stanach Zjednoczonych oraz Azji, ale trudno go znaleźć w Europie.
Świeże papryczki chili (zwykle 85-90% gotowego produktu) rozdrabnia się razem z solą i
pozostawia do fermentacji minimalnie przez 2 do 6 miesięcy. Ekstrakt ze skórki, nasion i miąższu
zapewni intensywny i bogaty smak. Idealny do gotowania.

Aji Amarillo chilli mash 200 ml

Aji Amarillo chilli mash 200 ml

Płynny przecier chili z ciemnożółtych świeżych papryczek Aji Amarillo ożywi każde Twoje danie pięknym kolorem, przyjemną delikatną ostrością i lekko owocowym smakiem. 

 

Skład Aji Amarillo chilli papryczki, sól, kwas octowy.
Ostrość
  • 1
Jednostki SHU 15 000
Kraj pochodzenia Peru
Cena za 1 sztuk wraz z VAT: 39,90 zł
W magazynie Expedujeme 23.03.2023
Opis

Aji Amarillo chilli mash 200 ml

Prawdziwy smak Ameryki Południowej 

Co przychodzi ci na myśl, gdy wyobrażasz sobie Amerykę Południową? Słońce, taniec, żywe kolory, słodkie owoce i świetna kuchnia? Takie właśnie są papryczki Aji Amarillo z Peru. Mają jasny pomarańczowy kolor, smak owoców tropikalnych, a ich umiarkowanie wyraźna ostrość wprawi Cię w dobry nastrój. W Ameryce Łacińskiej należą do najpopularniejszych i niepowtarzalnych smaków, dodawane są do prawie każdego lokalnego posiłku. Dlatego też wraz z czosnkiem i czerwoną cebulą są uważane za podstawowy składnik każdego dania peruwiańskiego. 

Ich nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa oznaczającego chili „aji” i kolor żółty „amarillo”. Papryczki te pochodzą z Boliwii i Peru. W peruwiańskich Andach zaczęto je uprawiać jako jedną z najstarszych odmian już 2500 lat p.n.e.. Aji Amarillo należy do rodzaju Capsicum baccatum (papryczka jagodowa lub peruwiańska), a ich suszone owoce są znane jako Aji Mirasol. W odpowiednich warunkach rośliny osiągają wysokość do 2 metrów, a ich owoce mają około 10 cm długości i 4 cm szerokości. 

Papryczka o aromatycznym owocowym smaku 

W papryczce Aji Amarillo zakochasz się szczególnie ze względu na jej nietradycyjny owocowy smak, który różni się od większości gatunków. Aji Amarillo ma wyraźny, ciemnożółty lub pomarańczowy kolor i pachnie jak winogrona. Smak jest mniej ostry i wyraźnie owocowy z domieszką mango i marakui. 

Zdecydowanie polecamy go jako idealny wybór dla początkujących, którzy jednak nie chcą stracić egzotycznego doświadczenia odkrywania różnych smaków chili. 

Aji Amarillo w kuchni

Dzięki charakterystycznemu kwiatowo-owocowemu aromatowi te peruwiańskie papryczki nadają się do lekkich letnich posiłków, sałatek warzywnych lub dań z warzyw korzeniowych. Świetnie komponują się z owocami morza, rybami lub risotto. Świeże są używane do przyprawiania salsy owocowej lub sosów. Dodają zaskakującego i nieoczekiwanego smaku nawet prostemu posiłkowi.

W Peru tradycyjnie dodaje się je do lokalnych specjałów, takich jak południowoamerykańskie rybne ceviche czy peruwiański gulasz wołowy. 


Co to jest przecier chili? Świeże papryczki chili kruszy się solą i odstawia fermentacja przez 2-6 miesięcy. Ekstrakt z kory, nasion i miąższu zapewni intensywność i bogactwo smak. Czasami dodaje się ocet, aby zatrzymać fermentację, ale poza tym ostrą papryką Chili nie zawiera żadnych innych substancji ani konserwantów. Puree jest używane do dalszej obróbki w produkcji sosów, sałatek, dipów, dań i wielu innych.

SZYBKA WYSYŁKA

Odsyłamy do 48 godz.

100 000 +

Zadowolonych  klientów

TRANSPORT  GRATIS

U zamówień powyżej 330 zł

BONUSOWY PROGRAM

Prezenty do zakupu