Potrzebujesz porady?      tel  +48 729 086 289      posta  eshop@thechillidoctor.pl

Papryczki w całości

Papryczka suszona w całości pozwala nam dostarczyć chili do klientów przez cały rok. Suszenie jest
jedną z najstarszych metod konserwujących. Suszone papryczki chili są zwykle wolne od
szkodliwych patogenów i łatwe do przechowywania przez długi czas. Mają bardzo szeroki zakres
zastosowań. W różnorodnych potrawach, sosach, salsach lub wyłącznie jako przyprawa

Bird´s Eye chilli całe suszone 30 g

Bird´s Eye chilli całe suszone 30 g

To, co małe, jest podstępne. Przynajmniej tak jest w przypadku papryczek chili, a Bird's Eye nie są wyjątkiem. Nazywa się je „afrykańskim diabłem”, gdyż mają czysto ostry smak. Dzięki swojej wielkości i intensywnej ostrości całe suszone doskonale nadają się również do marynowania w alkoholu, occie, oleju czy miodzie

Skład Bird´s Eye chilli papryczki 100 %.
Ostrość
  • 3
Jednostki SHU 100 000
Kraj pochodzenia Hiszpania
Cena za 1 sztuk wraz z VAT: 12,90 zł
W magazynie Expedujeme 23.03.2023
Opis

Bird´s Eye chilli całe suszone 30 g

Przeżyj czystą, piekącą się jazdę 

Jak sama nazwa wskazuje, nie jest to gigant. Jednak nie daj się zwieść ich rozmiarom. Te małe papryczki potrafią zdziałać cuda! Przygotuj się na naprawdę ostre chwile. Na świecie istnieje kilka różnych wariantów tej papryczki, które mogą różnić się ostrością. Zazwyczaj zakres ostrości to około 50 000-100 000 SHU, najostrzejsze mogą osiągnąć nawet 200 000 SHU. 

Papryczka Bird´s eye z odmiany Capsicum frutescens (papryka krzewiasta) pochodzi z Afryki i jest zbliżona do pokrewnych papryczek Tabasco. Od wieków rosły w afrykańskiej faunie, a ostatnio, oprócz afrykańskiej Ugandy i Zimbabwe, pojawiły się także w Australii i Malawi. Owoce mają około 1-2 cm wielkości i jasnoczerwony kolor.

Afrykański diabeł

Ich wyjątkowość polega na czysto ostrym smaku, który sam w sobie nie ma wyraźnych słodkich, owocowych, czy innych nut. Dlatego też nazywają je „afrykańskim diabłem”. Jednak niektórzy potrafią rozpoznać w smaku dotyk suchego siana.

Stosowane są w kuchni, zarówno surowe, jak i suszone. Dodają wartościowej ostrości do każdego dania. Można nimi doprawić wszystkie pikantne potrawy, steki, mięso z kurczaka, marynaty, sosy, zupy czy gulasz. Na świecie są częścią wielu dań kuchni tajskiej czy wietnamskiej. 

Nie zalecamy ponownego nawadniania tej papryczki ze względu na jej wielkość i kruchość. Do stosowania w żywności Bird´s eye można łatwo zgnieść lub pokroić w plastry. Dzięki niewielkim rozmiarom idealnie nadają się również do klasycznych, kuchennych młynków do przypraw.

SZYBKA WYSYŁKA

Odsyłamy do 48 godz.

100 000 +

Zadowolonych  klientów

TRANSPORT  GRATIS

U zamówień powyżej 330 zł

BONUSOWY PROGRAM

Prezenty do zakupu