Potrzebujesz porady?      tel  +48 729 086 289      posta  eshop@thechillidoctor.pl

Chilli w proszku

Przyprawa chili w proszku to suszone papryczki chili zmiażdżone na bardzo drobny proszek.
Proszek chili ma długi okres trwałości, jeśli jest przechowywany w hermetycznym pojemniku z dala
od ciepła i światła. Ma szerokie zastosowanie w kuchni, nadaje potrawom pikantną ostrość z
typowym smakiem papryczki.

Bird´s Eye chilli w proszku 9 g

Bird´s Eye chilli w proszku 9 g

To, co małe, jest podstępne. Przynajmniej tak jest w przypadku papryczek chili, a Bird's Eye nie są wyjątkiem. Nazywa się je „afrykańskim diabłem”, gdyż mają czysto ostry smak. Mielony proszek papryki Bird's Eye w kuchni docenisz jako uniwersalną przyprawę chili, która nada każdemu daniu prawdziwą i intensywną ostrość. 

Skład Bird´s Eye chilli papryczki 100 %.
Ostrość
  • 3
Jednostki SHU 100 000
Kraj pochodzenia Hiszpania
Cena za 1 sztuk wraz z VAT: 8,90 zł
W magazynie Expedujeme 23.03.2023
Opis

Bird´s Eye chilli w proszku 9 g

Przeżyj czystą, piekącą się jazdę 

Jak sama nazwa wskazuje, nie jest to gigant. Jednak nie daj się zwieść ich rozmiarom. Te małe papryczki potrafią zdziałać cuda! Przygotuj się na naprawdę ostre chwile. Na świecie istnieje kilka różnych wariantów tej papryczki, które mogą różnić się ostrością. Zazwyczaj zakres ostrości to około 50 000-100 000 SHU, najostrzejsze mogą osiągnąć nawet 200 000 SHU.

Papryczka Bird´s eye z odmiany Capsicum frutescens (papryka krzewiasta) pochodzi z Afryki i jest zbliżona do pokrewnych papryczek Tabasco. Od wieków rosły w afrykańskiej faunie, a ostatnio, oprócz afrykańskiej Ugandy i Zimbabwe, pojawiły się także w Australii i Malawi. Owoce mają około 1-2 cm wielkości i jasnoczerwony kolor.

Afrykański diabeł 

Ich wyjątkowość polega na czysto ostrym smaku, który sam w sobie nie ma wyraźnych słodkich, owocowych, czy innych nut. Dlatego też nazywają je „afrykańskim diabłem”. Jednak niektórzy potrafią rozpoznać w smaku dotyk suchego siana.

Stosowane są w kuchni, zarówno surowe, jak i suszone. Dodają wartościowej ostrości do każdego dania. Można nimi doprawić wszystkie pikantne potrawy, steki, mięso z kurczaka, marynaty, sosy, zupy czy gulasz. Na świecie są częścią wielu dań kuchni tajskiej czy wietnamskiej.

SZYBKA WYSYŁKA

Odsyłamy do 48 godz.

100 000 +

Zadowolonych  klientów

TRANSPORT  GRATIS

U zamówień powyżej 330 zł

BONUSOWY PROGRAM

Prezenty do zakupu