Potrzebujesz porady?      tel  +48 729 086 289      posta  eshop@thechillidoctor.pl

Papryczki w całości

Papryczka suszona w całości pozwala nam dostarczyć chili do klientów przez cały rok. Suszenie jest
jedną z najstarszych metod konserwujących. Suszone papryczki chili są zwykle wolne od
szkodliwych patogenów i łatwe do przechowywania przez długi czas. Mają bardzo szeroki zakres
zastosowań. W różnorodnych potrawach, sosach, salsach lub wyłącznie jako przyprawa

Bullet chilli całe suszone 30 g

Bullet chilli całe suszone 30 g

Seczuańskie papryczki Bullet są tylko nieco gorętsze niż Jalapeño i pomimo swojej nazwy nie wystrzelą Cię na ekstremalnie wyżyny ostrości. Wręcz przeciwnie, są bardzo przyjemnym chilli, które nie zgubi się w żadnej kuchni. Z ich paprykowym, lekko cytrusowym i lekko wędzonym smakiem pokochasz je w sosach na ciepło i na zimno oraz w różnych daniach kuchni azjatyckiej.

Skład Bullet chilli papryczki 100 %.
Ostrość
  • 2
Jednostki SHU 25 000
Kraj pochodzenia Chiny
Cena za 1 sztuk wraz z VAT: 8,90 zł
 
Opis

Bullet chilli całe suszone 30 g

Seczuańskie średnio-ostre naboje 

Papryczka ta pochodzi z Seczuanu w Chinach i jest oparta na lokalnych, rodzimych gatunkach, które po raz pierwszy zostały sprowadzone do Chin przez europejskie ekspedycje morskie i handlowe w XV i XVI wieku. Jest trochę ostrzejsza niż Jalapeño. Ma średnio około 35 000 SHU, ale najłagodniejsze owoce mogą sięgać 15 000 SHU. A ponieważ w porównaniu z rekordzistami świata, ich ostrość nie stanowi większego niebezpieczeństwa, prawdopodobnie swoją nazwę (w tłumaczeniu pocisk) wzięły od stożkowatego kształtu, który przypomina ostro zakończony cylinder, lub od sposobu, w jaki rosną. Jest to jedna z tak zwanych papryczek „w kierunku nieba”, które rosną pionowo i wydają się dosłownie wystrzeliwać w górę.

Przyjemnie ostre papryczki 

Świeże Bullet mają 1-4 cm szerokości i 3-6 cm długości. Posiadają gładką, błyszczącą skórkę, pod którą kryje się grubsza warstwa soczystego miąższu. W pełni dojrzałe są pięknie czerwone. Jednak, podobnie jak w przypadku Jalapeño, to niedojrzałe, zielone owoce są zbierane i wykorzystywane w kuchni. Rzadko jednak na świecie można spotkać świeże Bullety, najczęściej sprzedawane są w postaci całych, suszonych owoców.

A ich smak? Jest bardziej pieprzny, lekko cytrusowy, z przydymionymi tonami. Gdy dodamy do tego ich łagodniejszą ostrość, mamy przed sobą idealny składnik, który nada potrawom bardzo przyjemnego smaku i ciepła, a także znajdzie swoich fanów w szeregach mniej doświadczonych smakoszy chilli.

Do jakich dań pasuje Bullet?

Bullet są szeroko stosowane zwłaszcza w kuchni seczuańskiej, gdzie są dodawane do tradycyjnych potraw, takich jak kung pao. Są również popularne w tajskich i azjatyckich potrawach. Dzięki stosunkowo neutralnemu smakowi sprawdzą się również w kuchni meksykańskiej.

Możesz dodawać je do zup, sosów, gulaszy oraz dań mięsnych lub warzywnych z woka. Pod względem smaku papryczki Bullet bardzo dobrze komponują się z prażonymi orzeszkami ziemnymi, papryką, fasolką szparagową, grzybami, bakłażanem, tofu, kasztanami wodnymi, imbirem, cebulą i porem. Doskonale nadają się również do większości rodzajów mięs, takich jak kaczka i drób, wieprzowina i wołowina.

Jeśli chcesz podkreślić kwaśne, cytrusowe smaki papryki i nieco stłumić ostrość, podsmaż Bullet na chwilę z odrobiną oleju przed dodaniem go do posiłku. W efekcie nadają potrawom bardziej złożony i wyrazisty smak. Możesz dodać całe suszone papryczki Bullet (miękną w ciągu 10-15 minut) lub namoczyć je przed gotowaniem. Wystarczy zanurzyć je w gorącej wodzie przez 15 minut, a następnie użyć w całości, pokroić lub zmiażdżyć.

SZYBKA WYSYŁKA

Odsyłamy do 48 godz.

100 000 +

Zadowolonych  klientów

TRANSPORT  GRATIS

U zamówień powyżej 330 zł

BONUSOWY PROGRAM

Prezenty do zakupu