Potrzebujesz porady?      tel  +48 729 086 289      posta  eshop@thechillidoctor.pl

Papryczki w całości

Papryczka suszona w całości pozwala nam dostarczyć chili do klientów przez cały rok. Suszenie jest
jedną z najstarszych metod konserwujących. Suszone papryczki chili są zwykle wolne od
szkodliwych patogenów i łatwe do przechowywania przez długi czas. Mają bardzo szeroki zakres
zastosowań. W różnorodnych potrawach, sosach, salsach lub wyłącznie jako przyprawa

Guntur Sannam chilli całe suszone 30 g

Guntur Sannam chilli całe suszone 30 g

Z pewnością spodoba Ci się ta wiązka czerwonej papryki indyjskiej. Pod nazwą S4 kryje się grupa odmian Guntur chilli, które mają podobny kształt i średnią ostrość. Całe suszone owoce o podłużnym kształcie staną się gwiazdą każdego curry i innych przysmaków (nie tylko) kuchni indyjskiej i azjatyckiej.

Skład Guntur Sannam chilli papryczki 100 %.
Ostrość
  • 2
Jednostki SHU 50 000
Kraj pochodzenia Indie
Cena za 1 sztuk wraz z VAT: 6,90 zł
W magazynie Expedujeme 31.03.2023
Opis

Guntur Sannam chilli całe suszone 30 g

Spróbuj jednych z najsłynniejszych papryczek w Indiach 

Świeże najczęściej na rynku występują pod oznaczeniem „S-4”, a następnie suszone jako „S-334”. Zazwyczaj nazywane Guntum Sannam. Należą do grupy indyjskich czerwonych papryczek Guntur (nazwanych tak od regionu o tej samej nazwie w prowincji Andhra Pradesh, w którym są uprawiane), do której należy kilka odmian czerwonej papryki o podobnie wyrazistym smaku i ostrości (np. S17 Teja, 273 papryczki chili i inni). Słowo „sannam” oznacza „długi” lub „cienki”. 

Czy wiesz, że Indie są na pierwszym miejscu na świecie pod względem produkcji chili? Z prowincji Andhra Pradesh, gdzie uprawia się paprykę Guntum Sannam, pochodzi prawie połowa całej indyjskiej produkcji. Hindusi poświęcają należytą uwagę uprawie papryczek. Około 40 lat temu w pobliżu Guntur powstała nawet Regionalna Stacja Badawcza do uprawy papryki chili. Dlatego wcale się nie dziwimy, że te papryki są tak wysokiej jakości oraz są popularne na rynkach na całym świecie.

Czerwona papryczka z prawdziwą ostrością 

Papryczki o długości 5–15 cm przypominają kształtem strąki grochu, mają ciemnoczerwony kolor i błyszczącą pomarszczoną skórkę, która wyróżnia się jeszcze bardziej po wysuszeniu.

Guntur Sannam są bardzo popularne na całym świecie. Każdego roku zbiera się około 280 000 ton tej papryczki. Cieszą się popularnością głównie ze względu na swoją jakość i wyjątkowe właściwości. Papryczki odmiany Capsicum annuum (papryka roczna) mają średnią ostrość około 35 000-50 000 SHU, ale z pewnością mogą dodać czerwieni do posiłku i na Twojej twarzy. Poszukuje się ich głównie ze względu na ich ostrość. Ponadto są bogatym źródłem witaminy C.

Jak gotować z Guntur Sannam 

Papryczki indyjskie Guntur Sannam są nieodzownym składnikiem wielu tradycyjnych dań kuchni azjatyckiej. Szczególnie popularne są w kuchni indyjskiej, tajskiej i chińskiej. Zdecydowanie zalecamy dodawanie plasterków tych papryczek chili do ryżu, wzorując się na lokalnych szefach kuchni. Świetnie sprawdzają się w curry, azjatyckich daniach mięsno-warzywnych, zupach czy potrawach z duszonego mięsa. 

Aby dodatkowo wzmocnić smak, całą suszoną paprykę Guntur Sannam najlepiej smażyć krótko na lekko rozgrzanej patelni (ok. 20–30 sekund) i ponownie nawodnić, mocząc w gorącej wodzie przez około 20 minut. Następnie można je łatwo zacierać i używać jako podstawy do przygotowania ostrego sosu lub salsy.

SZYBKA WYSYŁKA

Odsyłamy do 48 godz.

100 000 +

Zadowolonych  klientów

TRANSPORT  GRATIS

U zamówień powyżej 330 zł

BONUSOWY PROGRAM

Prezenty do zakupu